Strój jeździecki dla kobiet

Strój jeździecki dla kobiet to czasem trudny i kosztowny wybór, szczególnie dla pań rozpoczynających swoją przygodę z jeździectwem. Pamiętamy, że mamy do czynienia z żywym zwierzęciem, które nie zawsze wiemy jak się zachowa. Musimy więc pamiętać o własnym bezpieczeństwie, ale też wygodzie. Co należy wybrać, aby spełniało wymogi dobrego stroju jeździeckiego dla kobiet?

W dzisiejszym artykule podpowiemy co wybrać, aby czuć się bezpieczną, jakie stroje nie krępują ruchów oraz w jakie dodatki warto się zaopatrzyć. Wybór stroju jeździeckiego dla kobiet wcale nie musi być takie trudne, na jakie wygląd. Przeczytaj artykuł już teraz i przekonaj się sama!

Jaki strój jeździecki dla kobiet wybrać i kupić?

Strój jeździecki dla kobiet może wydawać się trudnym wyborem, jednak wystarczy kierować się tymi kilkoma zasadami. Na co więc zwrócić uwagę? Oto kilka elementów;

  1. kask,
  2. kamizelka ochronna,
  3. bryczesy,
  4. obuwie,
  5. skarpetki,
  6. kurtka,
  7. bluza,
  8. bluzka,
  9. rękawiczki.
Strój jeździecki dla kobiet
Strój jeździecki dla kobiet. Opinie, ranking i cena

Strój jeździecki dla kobiet – kask

Nie możemy rozpocząć wymieniać tego, co należy do stroju jeździeckiego dla kobiet, bez rozpoczęcia od kasku. Inaczej mówi się na to toczek. To element zapewniający bezpieczeństwo, szczególnie podczas ewentualnego upadku. Kask zawsze możemy wypożyczyć tam, gdzie trenujemy. Jednak lepszym i zdecydowanie bardziej higienicznym rozwiązaniem będzie zakup własnego. Należy go indywidualnie dopasować do wymiarów użytkownika. Toczek powinien przylegać do głowy, nie powinien natomiast spadać na oczy.

Zobacz także: Depilator z dyskami ceramicznymi na mokro

W chłodniejsze dni warto mieć pod kaskiem czapkę, zatem można pomyśleć o zakupie dwóch kasków. Jeden idealnie dopasowany do głowy. Drugi powinien być nieco większy, aby pod nim zmieściła się czapka. Taki toczek można kupić przymierzając od razu z czapką. To też zależy czy postanowimy wybrać grubszą, czy cieńszą czapkę.

Strój jeździecki dla kobiet – kamizelka ochronna

Kamizelka ochronna jest również częścią stroju jeździeckiego, która ma nas chronić w razie upadku. A konkretniej zabezpiecza kręgosłup. W cieplejsze dni warto zaopatrzyć się w lżejszy materiał. W chłodniejsze dni warto wybrać grubszą kamizelkę. Są dostępne różne kolory. Niektóre z nich są bardzo szykowne i przeznaczone na konkursy.

Strój jeździecki dla kobiet – bryczesy

Bryczesy to fachowa nazwa na spodnie, które są elementem stroju jeździeckiego dla kobiet. Są one wykonane z bardzo wygodnego i elastycznego materiału. Jednocześnie są bardzo wytrzymałe, co jest ważne podczas jazdy konnej. Szczególnie, gdy często zsiadamy z konia lub na niego wsiadamy. Czym jeszcze się wyróżniają? W górnej części są zdecydowanie luźniejsze, abyśmy mogli wykonać swobodny wymach. Na dole są zwężane, bardziej obcisłe. Nie mają szwów po wewnętrznej stronie, co zapobiega przetarciom. Bryczesy nie krępują ruchów.

Strój jeździecki dla kobiet – obuwie

Obuwie to ważny element stroju jeździeckiego dla kobiet. Do wyboru mamy oficerki, czapsy i sztyblety. Najdroższe są oczywiście oficerki, szczególnie te, wykonane z prawdziwej skóry. Jednak dobre buty to inwestycja na lata. dodatkowo wiele modeli posiada wkładkę, tak więc niektóre buty rosną razem z nami. Wyjęcie owej wkładki zwiększa but o jeden rozmiar.

Strój jeździecki dla kobiet – skarpetki

Choć skarpetki to nie najważniejsza część stroju jeździeckiego dla kobiet, warto w nie zainwestować. Tym bardziej, że nie są drogie. Skarpetki nie dość, że są wysokie i zapobiegają otarciom, to jeszcze ich materiał powoduje, że są przewiewne. Dobre skarpetki są wygodne i nie cisną, ale też nie spadają. Producenci wymyślają też coraz to ciekawsze wzorki i kolory. Dla miłośników koni proponują na przykład głowę konia lub podkowy.

Strój jeździecki dla kobiet – kurtka

Kurtka to nieodłączny element stroju jeździeckiego dla kobiet podczas zimy. Każda kurtka powinna być dopasowana do kobiety, lecz nie powinna krępować jej ruchów. Ważne, aby odzież przylegała tzn. aby nie odkrywała placów. Powinna też być wykonana z dobrego materiału, aby zapewnić jak najlepszą cyrkulację powietrza.

Polecamy: Depilator do 100 zł

Strój jeździecki dla kobiet – bluza

Bluza jest polecana jako strój jeździecki dla kobiet podczas chłodniejszych treningów. Ona również powinna być indywidualnie dopasowana, aby nie była za mała i nie krępowała ruchów. Ale też zbyt duża, byśmy swobodnie mogli trzymać leice. Grubość bluzy należy dobrać do pogody. Te cieńsze polecamy, gdy na dworze delikatnie wieje, grubsze, gdy już robi się coraz chłodniej. Dobra bluza powinna być wykonana z przewiewnego materiału.

Strój jeździecki dla kobiet – bluzka

Strój jeździecki dla kobiet zawiera też bluzkę. Jest to typ polo. Zazwyczaj zakładana na konkursy. Na co dzień warto ubierać również bluzki bardziej dopasowane i elastyczna, aby nie odsłaniały nam pleców i nie krępowała ruchów. Koszulka powinna być dobrą cyrkulację powietrza, na wypadek, gdybyśmy się pocili.

Jaki strój jeździecki dla kobiet
Jaki strój jeździecki dla kobiet kupić? / Ranking, opinie i cena

Strój jeździecki dla kobiet – rękawiczki

Dodatkiem do Stroju jeździeckiego dla kobiet są rękawiczki jeździeckie. Powinny być one dopasowane do dłoni, aby się nie ześlizgiwały. To dodatkowy komfort podczas jazdy, szczególnie w zimniejsze dni. Wykonane są z lekkiej i oddychającej skóry, która powinna być zawsze elastyczna i antypoślizgowa.

Gdzie kupić strój jeździecki dla kobiet?

Dobry strój jeździecki dla kobiet kupimy w sklepie stacjonarnym z akcesoriami jeździeckimi. Jednak taki sklep jeździecki nie zawsze jest w pobliżu. Wtedy polecamy skorzystać ze sklepów internetowych. Tam również jest duży wybór. Warto polować na sezonowe obniżki cen. Znani producenci to na przykład: Fair Play, Decathlon, Busse, Cavalliero, Pacuello, Horze i inni.

Cena stroju jeździeckiego dla kobiet

Cena stroju jeździeckiego dla kobiet jest różna w zależności od tego co kupujemy i gdzie. Każdy element stroju ma inną cenę. Zacznijmy od kasku. Średnia cena to 150 zł. Jednak, jeśli zależy nam na poczuciu bezpieczeństwa i dobrej jakości zalecamy zakupić toczek w cenie od 350 zł w górę.

Sprawdź: Depilator do 200 zł

Rękawiczki jeździeckie do wyboru są zarówno w kolorze czarnym, białym oraz granatowym, aby pasowały do stroju. Ich cena zaczyna się od 50 zł do około 150 zł.

Kamizelka ochronna to ważny element, zatem nie warto na tym szczędzić. Ceny rozpoczynają się od 60 zł, kończą na 500 zł.

Bluzka kosztuje około 80 zł, bluza średnio 100 zł, a kurtka w zależności od grubości od 80 zł do 200 zł.

Nie zapomnijmy o obuwiu. W zależności od tego,jaki rodzaj wybierzemy, możemy zapłacić 60 zł. Droższe wersje kosztują ponad 1000 zł. Do obuwia warto dobrać długie skarpetki, które są przewiewne i wykonane z dobrego materiału. Ich cena to 30 zł.

Bryczesy to dość drogi element. Za najtańsze powinniśmy zapłacić około 100 zł. Są dostępne modele do 300 zł. Niektóre nawet 500 zł.

Strój jeździecki dla kobiet – opinie

Jesteś już doświadczonym jeźdźcem, czy może dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tym sportem? Co jest dla Ciebie ważne? Jaki strój jeździecki dla kobiet jest według Ciebie godny polecenia. Daj znać w komentarzu. Czekamy na Wasze opinie.

Najlepszy strój jeździecki dla kobiet
Najlepszy strój jeździecki dla kobiet

Strój jeździecki dla kobiet / Ranking najlepszych

Jeśli nadal nie jesteś pewna co dla siebie wybrać polecamy sprawdzić nasz ranking najlepszych strojów jeździeckich dla kobiet. Zawarliśmy w nim tylko polecane produkty dobrej jakości i w dobrej cenie.

Leave a Comment